27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Голокост - це систематичне переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною протягом 1933-1945 років.
Офіційно визнано, що близько 6 млн євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території Радянського Союзу, зокрема в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві.
Багато українських сімей, ризикуючи життям, рятували від фашистської розправи приречених, передавали продовольство і одяг до гетто, надавали притулок євреям.
Голокост є однією з найстрашніших трагедій та одним з найбільших злочинів в історії людства. 27 січня світова спільнота не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з усіма формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Для учнів Білостоцької гімназії було проведено виховну годину "Голокост: невідомі віхи історії".
Хлопці та дівчата мали змогу дізнатись про страшну трагедію під час якої були знищені мільйони людей. Усі присутні вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання...
Голокост нам треба пам’ятати,
Адже пам'ять – то є наша совість.
Помилок таких не допускати,
Не писати геноциду повість.
Процвітай і слався, Україно мила!
Кращого життя ти, вірю, гідна,
В об’єднанні й мирі наша сила!
А вона нам зараз так потрібна!